Memóriakártya típusok avagy milyet válasszak?
A memóriakártyák apró digitális tárolóeszközök. Kis méretük ellenére nagyon egyszerűen és jól használhatóak. Fontos azonban tudni, hogy az egyes eszközök különböző típusú memóriakártyák használatát igénylik. Nézzük meg, melyek ezek.
Az energia nélküli adattárolásban napjainkban a memóriakártyák játszák a főszerepet. Felhasználási területük rendkívül széles. Szinte a legtöbb memóriával rendelkező elektronikai eszközünk tartalmaz egy memóriakártyát, melyet elsődleges vagy másodlagos mentési helyként használ. Ezek az eszközök a mobiltelefonok, videókamerák, MP3 lejátszók, táblagépek, játékgépek, konzolok.
A régi idők memóriakártya típusai
Felsorolásunkat olyan típusokkal kezdjük, melyek a maguk idején népszerűnek számítottak, de mára már eljárt felettük az idő.
Memory Stick
A Sony saját kártyája volt, de nem igazán vált be. Így már csak régebbi Sony termékekben használhatjuk. A modernebb Sony készülékek is az SD kártyákat alkalmazzák napjainkban.
xD-Picture Card
Olyan kártyatípus, amely nem tartalmaz vezérlő áramkört. Az Olympus és a Fuji fejlesztette ki. Elsősorban a gyártók fényképezőgépei használták, de 2010-ben átvette a helyét az SD kártya.
MultiMediaCard
A Siemens és a Sandisk fejlesztése ez a memóriakártya, melynek szintén több típusa van. A gyártók egyes mobilkészülékeiben, PDA készülékeiben, és MP3 lejátszóikban voltak használatosak 10-20 éve.
Napjaink memóriakártyái
Ahogy telnek az évek, egyre jobban felgyorsul a technika fejlődése. Ami tegnap még modernnek számított, ma már retro. Így van ez a memóriakártyákkal is, a régebbi típusokat sorra váltják fel az újnál is újabb technológiák.
CompactFlash
A röviden CF néven is ismert CompactFlash memóriakártya kis fogyasztású és ellenálló a fizikai behatásokkal szemben, mivel nem tartalmaz mozgó alkatrészeket. Az adatok tárolására az úgynevezett flash jellegű memóriát alkalmazza.
Secure Digital
Ez a mindenki által jól ismert SD kártya. A kártyák 3 méretben kaphatóak: a normál SD, a régen népszerű MiniSD és a mai modern MicroSD. Ezeket a kártyatípusokat használják mobiltelefonjaink, fényképezőgépeink és videókameráink nagy többsége.
Jelenleg ez a legtöbbször előforduló kártyatípus. Ebben a szabványban, a Patriot SDXC LX 64GB-os magas sebességű kártyát a mindenki számára elérhető árkategóriából ajánljuk.
A memóriakártyák fő tulajdonságai
A memóriakártyák kiválasztásánál szabványok tekintetében a kezünk kötött. Csak olyan memóriakártyát vásárolhatunk, amit az eszköz, amibe azt szánjuk használ. Emellett vásárláskor érdemes más információkat is figyelembe venni. Az egyik ilyen a sebesség.
A memóriakártyák több sebességben kaphatóak. A kártyák sebességét a „class” elnevezés mutatja. Ezt páros számokkal jelölik, kettőtől elkezdve. Jelenleg a piac a class 10-nél tart. Ez a szám jelöli meg, hogy a kártyák minimum írási/olvasási sebessége mennyi MB/s-ban. Értelemszerűen ebből is érdemesebb a nagyobb számút, tehát az erősebbet választanunk.
A memóriakártyát használó eszköz is gyorsabban fog tudni a memóriába adatot írni és onnan elérni is. De önmagában egy gyors memóriakártya még nem garancia a gyors működésre. Ahhoz, hogy a maximális sebességet ki tudjuk használni, szükség van arra is, hogy a készülék, amiben használjuk, szintén támogassa a gyors adatátvitelt.
A memóriakártyák esetében továbbá fontos azok tárhely mérete is. Itt viszont vegyük figyelembe a gyártó által megadott paramétereket, amihez a memóriakártyát választjuk. Előfordulnak egyes telefonok, kamerák esetében, hogy a készülék csak megadott adatmennyiségig tudja a kártyát kezelni. Ezért a megadott értékhatár felett ne vegyünk memóriakártyát, mert az egyáltalán nem fog a készülékünkben működni.
Online piacterünk memóriakártyák tekintetében is széles választékkal várja az érdeklődőket. Legyen szó akár mobiltelefonról, videókameráról, fényképezőgépről kínálatunkban mindenki fog az igényeinek megfelelő darabot találni. A memóriakártyák mellett azok egyszerű és gyors mentéséhez memóriakártya olvasókat is tartunk. Webáruházunk virtuális polcaihoz kellemes nézelődést kívánunk!
blog comments powered by Disqus