Milyen memóriakártyát vegyek a telefonba?
A mobiltelefonok első megjelenésük óta az életünk részévé váltak. Legalább egy darab mindenki zsebében lapul. A technológia fejlődésének következtében ezeknek az eszközöknek a többsége már egy memóriakártyát is használ. Ezért merül fel az az elgondolkodtató eset, amikor az új készülékünkbe memóriakártyát szeretnénk vásárolni, de a piacon annyi modell van, hogy nem tudjuk könnyen eldönteni milyen memóriakártyát vegyünk az adott telefonba.
Elsődlegesen vegyük figyelembe a mobilkészülék gyártója által megszabott kritériumokat. Azoknak mindenféleképpen meg kell felelnünk, és csak azután jöhetnek az egyedi igények. Általánosságban elmondható, hogy a mobilkészülékek legtöbbje az SD kártya típusokat használja.
A memóriakártya fajtája
Mobilkészülékünkbe a készülék kártyaolvasójához megfelelő kártyát válasszunk. Ez a legegyszerűbb feladat. Minden készülék csak egy bizonyos típusú memóriakártyát tud kezelni, így abból a termékkategóriából kell választanunk, ami kompatibilis vele.
A memóriakártya mérete
A kártya fizikai mérete a kártya típusából adódóan kötött, de egy kis turpissággal ki tudjuk küszöbölni ezt a nehézséget. A következő, amire figyelnünk kell, az a kártya tároló mérete. Minden mobilkészüléknél szabályozva van, hogy a készülék maximálisan mekkora memóriát tud kezelni. E felett az értékhatár fölött ne vegyünk memóriakártyát, mert az nem fog a készülékünkben működni.
Ha a memóriakártyához adapter is tartozik, könnyű dolgunk van, mert így egyszerűen megvesszük a legkisebb méretű kártyát és az átalakító segítségével olyan készülékbe is bele tudjuk majd rakni, ami a nagyobb méretet várja el.
A memóriakártya formátumok
Az SD memóriakártyák mindegyike létezik hagyományos SD, valamint már SDHC és SDXC kivitelekben is. Fő eltérést a tároló helyük méretében mutatnak. A legmodernebb az SDUC, mely alapvetően exFAT fájlrendszerrel működik, de formázással elérhetjük, hogy az SDXC FAT32 és egyéb formátumok is támogatottak legyenek.
A memóriakártya sebessége
A kártya sebességének leírásánál több információval is találkozni fogunk. A „Speed Class” szám mutatja a memóriakártya minimális adatátviteli sebességét MB/másodpercben. Az „UHS” rövidítése az Ultra High Speed-nek, ami a kártya írási sebességét jelöli meg. Az 1-es kategória 10 MB/mp-et jelent. A Rated vagy Relative Speed pedig az általánosságban elérhető olvasási sebességet takarja. Hogy ki milyen típust választ, az a használat módjától fog függeni.
A memóriakártyák minősége
A memóriakártyák piacán is ragaszkodjunk az ismert vagy a már jól bevált gyártók termékeihez. A piaci árakhoz képest gyanúsan olcsó darabok esetében érdemes körültekintően eljárni. Ezekkel kapcsolatban vannak rossz tapasztalatok. Hallottunk már olyanról, hogy egy gyenge termék egyszer csak minden előzmény nélkül feladta a szolgálatot, ezzel használójának kárt és súlyos, pótolhatatlan adatvesztést okozva. Sőt, olyanról is hallottunk, mikor a memóriakártya kisülése a telefon rendszerében is kárt okozott. Sokszor méregdrága készülékekről beszélünk, óvjuk őket!
Milyen memóriakártyát vegyek a telefonba?
A memóriakártya kiválasztásánál a készülék paramétereihez ideális kártya típus megtalálása után tudjuk figyelembe venni a saját igényeinket. Vegyük figyelembe a választásnál, hogy közvetlen mentési helyként vagy tárhely növeléshez választjuk, mert a kapacitás igény a két esetben eltérő lehet.
Jó megoldás akár a tárhely növeléséhez, akár közvetlen mentési helyként a Kingston 64GB Canvas Go microSDXC memóriakártya. Korszerű tervezésű, nagyon gyors kártya, mely a „Class 10” osztályú kártyák sebességének a duplájára képes. Ezen kívül fizikai védelemmel is ellátott, emiatt az extrém körülményeket is probléma nélkül viseli.
Ha a készülék, amibe memóriakártyát keresel mégsem egy telefon, hanem egy PDA vagy fényképezőgép, kínálatunkban akkor is megtalálod a tökéletes kártyát. A találatok között márkára, sebességre és adatkapacitásra szűrve könnyű eljutni az igényeidnek teljesen megfelelő kártyához.
blog comments powered by Disqus